top of page
 • למי מתאים הטיפול?
  טיפול זוגי מתאים לכל זוג אשר חווה קשיים או קונפליקטים בזוגיות ומעוניין לפתור אותם ולשפר את איכות חייו הזוגיים. טיפול זוגי מתאים גם לזוגות אשר רוצים להעמיק את הקשר הרגשי והאינטימיות הרגשית בינהם. הדרכת הורים מיועדת להורים שנתקלים בקושי ובשאלות לגבי אופן ההתמודדות עם הילדים, עם מריבות בין האחים וניהול חיי המשפחה. בנוסף, טיפול זה מיועד להורים לילדים בכל הגילאים, אשר שואפים לשפר את היחסים עם ילדיהם. טיפול משפחתי מתאים למשפחות אשר חבריהן מרגישים שהאופן בו המשפחה מתנהלת, אינו יעיל, אינו מכבד ואף פוגע. הטיפול מתאים למשפחות אשר שואפות לשפר את התנהלותן כתא משפחתי ולחוות חיי משפחה ותקשורת משפחתית טובה יותר.
 • איך מומלץ לבחור מטפל(ת)?
  מומלץ לבחור מטפל מוסמך כיוון שכך ברור כי עבר את מסלול ההכשרה לטיפול זוגי. מטפל זוגי ומשפחתי מוסמך הוא מי שמילא אחר דרישות האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי. זהו תהליך ארוך שנמשך מספר שנים, בהן המטפל רוכש מיומנות ונסיון בטיפול זוגי ומשפחתי. ישנם מטפלים רבים, חלקם ודאי טובים ומוצלחים. עם זאת, ההסמכה של האגודה לטיפול משפחתי יכולה להבטיח כי אכן המטפל הוא בעל המיומנויות אותן אתם מחפשים. בנוסף, אחד הדברים הקובעים ביותר את הצלחת הטיפול הוא הקשר האישי, "הכימיה", עם המטפל. אתם צריכים להרגיש בנח מול המטפל, להרגיש בטחון בו ובאופן בו הוא מוביל את הטיפול. לוקח זמן להרגיש קשר כזה, אך פעמים רבות אנו מרגישים "קליק" עם המטפל כבר בהתחלה ומרגישים כי הוא נכון לנו או להיפך, שאנחנו "לא על אותו גל". מטפל מיומן מחזיק בדר"כ במספר כלים טיפוליים ויודע להתאימם לאישיות של המטופלים, לצורת חשיבתם וכמובן לבעיה אותה הם מציגים. פה שוב אנו חוזרים אל הצורך לבחור מטפל שעבר מסלול הכשרה מסודר.
 • האם אפשר לשקם זוגיות לאחר בגידה?
  כן! זה אפשרי במידה ושני בני הזוג מחליטים שהם מעוניינים בכך. פעמים רבות הבגידה היא סימן למשהו שקורה ולא ניתן היה לדבר עליו. כאשר פותחים את הדברים ומתחילים לדבר, מגלים דברים רבים שלא ידענו על הצרכים והרצונות של עצמנו ושל בן הזוג. פעמים רבות קורה שבגידה אפילו מביאה לשיפור היחסים הזוגיים בעקבות הטיפול.
 • האם ניתן לבוא לטיפול זוגי ללא בן הזוג?
  פעמים רבות קורה שרק אחד מבני הזוג מעוניין בטיפול בעוד השני מרגיש ש"זה לא בשבילו". חשוב לדעת שניתן בהחלט להגיע לטיפול זוגי ללא בן הזוג. מטפל זוגי משתמש בשיטות טיפול אשר לוקחות בחשבון את הדינמיקה הזוגית גם כאשר הוא מטפל באדם יחיד. כאשר אחד מבני הזוג מגיע לטיפול ועושה שינוי באופן התנהלותו בקשר הזוגי, בדר"כ יתרחש שינוי גם אצל השני. זאת כיוון שהזוגיות היא מעין מערכת של כלים שלובים וכאשר אחד מבני הזוג עושה שינוי, יש בכך השפעה גם על השני.
 • אבל אם אבוא לבד, זה אומר שאני הבעייתי/ת?"
  לא! זה אומר שאת/ה זה שמסוגל כרגע לקחת אחריות על הקשר ולעשות פעולות כדי לשפרו. את/ה הנציג של הזוגיות/ההורות בטיפול ופועל לשיפור חיי המשפחה שלכם. יתכן שבן הזוג יצטרף בהמשך ויתכן שיהיה "שותף פסיבי" בכך שיושפע מהשינוי המתרחש אצל מי שכן נמצא בטיפול.
 • האם נכון לבוא עוד לפני החתונה?
  כן! בשלב הזה של הזוגיות למעשה נקבע החוזה הזוגי, והוא פעמים רבות בלתי מודע. חשוב לדבר עליו, לעשות תיאום ציפיות הדדי וכך להכנס לשלב הבא של הזוגיות ממקום מודע יותר ושל תקשורת זוגית טובה יותר. בצעירותי, לפני נישואי, השתתפנו בן זוגי ואני, בסדנא שנקראה "פרחי נישואין" (כמו פרחי טיס...). מאז למעשה התחלתי לחשוב על כך שכמו שמתכוננים לכל דבר חשוב בחיים, כדאי מאוד להתכונן גם לחיים משותפים ולנישואין. חשוב לבוא גם אם יש ספקות ולבטים. כאשר אנחנו בוחנים את הדברים יחד בטיפול, הרבה פעמים דברים מתבהרים ואנו מבינים טוב יותר את עצמנו ומה נכון לנו.
 • האם יש טעם לבוא אם אנו מתכננים להפרד?
  בהחלט! בשלב הזה מאוד מאוד חשוב לבוא. בעיקר אם יש ילדים. המעבר מזוג שחי יחד ומגדל ילדים לזוג פרוד/גרוש שמגדל יחד ילדים, הוא מאתגר מאוד ולעיתים לוקח זמן רב עד שהמערכת החדשה הזו פועלת היטב. טיפול לקראת פרידה הוא חשוב למעשה כמו טיפול זוגי. האתגרים רבים והקושי בתקשורת לא נעלם, להיפך... לכן חשוב להיעזר באיש מקצוע שיעזור לכם לעבור בשלום את הפרידה ולמזער נזקים לעצמכם ולילדיכם. גם להפרד צריך לדעת איך, בדיוק כמו לחיות יחד...
 • מהי תדירות המפגשים הממולצת?
  בתחילת הטיפול התדירות המומלצת היא מפגשים אחת לשבוע. בהמשך, כאשר דברים כבר רגועים יותר, מרגישים שיפור בבעיה שהביאה אותכם לטיפול, ניתן לעבור לפעם בשבועיים. כמה זמן ימשך הטיפול? קשה לדעת... לפעמים מרגישים הטבה מיידית, לפעמים לוקח הרבה זמן עד שיש שיפור. זו באמת שאלה שקשה לענות עליה בתחילת הטיפול, למרות שאני יודעת שזו שאלה שמאוד רוצים לקבל עליה תשובה ברורה...
 • האם הטיפולים מוכרים לצורך החזרים מהביטוח?
  חברות הביטוח מאפשרות כיום גם כיסוי עבור טיפולים רגשיים, טיפולים זוגיים והדרכות הורים. אם פוליסת הביטוח שלכם מכסה סוג טיפולים כזה ותיתן לכם החזר כנגד חשבונית שלי, תקבלו כמובן החזרים. הטיפולים מוכרים ע"י משרד הבטחון לבני משפחות שכולות לצורך החזרים.
bottom of page